in ,

TikTok podbija Indie

Sukcesy TikToka na całym świecie sprawiają, że nikt nie ma wątpliwości, że jest to jedna z najszybciej rosnących aplikacji. Ostatnio ogromne wrażenie robi liczba aktywnie nagrywających użytkowników w Indiach. Właściciele TikToka firma ByteDance zdecydowanie docenia potencjał tego rynku zawierając w Indiach kolejne partnerstwa, wprowadzając tagi z nagrodami oraz kolejne udogodnienia dla użytkowników aplikacji w tym kraju.

Wzrost popularności aplikacji TikTok w Indiach jest widoczny gołym okiem nawet w Polsce. W tiktokowej karcie Dla Ciebie możemy znaleźć mnóstwo viralowych filmików prosto z Indii. Pomysły mieszkańców tego kraju są powielane przez użytkowników na całym świecie. W związku z tym sam TikTok postanowił docenić ich kreatywność wieloma, ciekawymi nowościami. 

Kosmiczne wyświetlenia tagu #1mvinesedition

Wyzwanie #1mvinesedition to jeden z tagów sponsorowanych przez aplikację. Najnowszy challenge, który pojawił się Indiach około 2 tygodni temu, ma obecnie prawie 2 miliardy wyświetleń! Twórcy poprzez nagranie autorskiego filmiku otrzymali wartościowe nagrody od samego TikToka. Tag jest wypełniony prankami i innymi zabawnymi filmikami. Najpopularniejsze wideo w tagu otrzymało 1,5 mln lajków.

 

Możliwość zmiany języka w aplikacji

Z akcją #1mvinesedition powiązana jest kolejna nowość na indyjskim TikToku, czyli możliwość zmiany języka, dostosowanego do regionu. Każdy region dostał również swój oficjalny hasztag w viralowym challenge’u.

Partnerstwo z uczelnią Sinhgad College of Engineering

Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule, TikTok bardzo chętnie nawiązuje partnerstwa ze szkołami wyższymi. Właściciele aplikacji, firma ByteDance podjęła już partnerstwo ze  School of Design and Art Continuing Education of Hansung University w Korei oraz przeprowadził akcję #everyartist na kilku znanych Uniwerystetach w Londynie (UCL, UAL, Queen Mary, Goldsmiths oraz Surrey University).

Tym razem TikTok odwiedził Indyjską uczelnię Sinhgad College of Engineering w Pune. Ponad 200 studentów zostało zaproszonych na event, a 20 z nich przedstawiło swoje talenty.

Sukcesy TikTok w 2018 roku

CARDI B na Orange Warsaw Festival 2019 / OWF 2019 Lineup