in ,

TIKTOK LIVE – Jak Zrobić i dlaczego niektórzy nie mają funkcji Live!

Poradników na robienie Live na Tiktok jest mnóstwo, jednak większość z nich nie odpowiada wprost jak zrobić live, lub dlaczego część osób nie może odpalić Live na Tiktok. W tym poradniku w prostym języku postaramy się to wyjaśnić. 

Od połączenia Musical.ly w Tiktok zlikwidowana została oddzielna aplikacja do Live o nazwie Live.ly. Tym samym robienie live’ów na Tiktok stało się dziecinnie proste. Wystarczy w trybie nagrywania zmienić tryb do live, kliknąć gotowe i w tym samym momencie zaczynamy streamować na żywo. To fajne rozwiązanie jednak, nie wszyscy mają dalej tą opcje. Przyczyn an to jest kilka. Poniżej wyjaśnimy dokładnie o co w tym chodzi.

LIVE NA TIKTOK NIE DZIAŁA / NIE MAM OPCJI LIVE NA TIKTOK

TIKTOK nakłada wiele ograniczeń, które mają zapewnić bezpieczeństwo dla najmłodszych na Tiktok, oraz zachęcić nowych użytkowników Tiktoka do rozwijania ich konta.

Kilka znanych czynników, które sprawiają, że określeni użytkownicy Tiktoka nie mają opcji Live

  1. Profil użytkownika ma mniej niż 1000 obserwujących
  2. Osoby poniżej 13 roku życia z automatu mają zablokowaną opcje live
  3. Osoby, które popełniły wykroczenia w Tiktok mają wyłączoną opcję Live
  4. Aplikacja z której korzysta osoba, nie jest zaktualizowana do najnowszej wersji Tiktok

 

Jeśli osoba spełni wszystkie powyższe ograniczenia i nie dopuści się żadnych wykroczeń tzn łamania regulaminu Tiktok, może być spokojna o opcje live na Tiktok

JAK ZROBIĆ LIVE NA TIKTOK

 

Jarek Kostrzewa

Written by Jarek Kostrzewa

Związany z branżą social media od ponad 10 lat. Konsultant wielu artystów, youtuberów, influencerów i Tiktokerów w zakresie budowania społeczności w internecie.

TikTokowscy: Jak się wybić na TikToku?? cz. 1

AniKa Dąbrowska – Małe Skrzydła Teledysk – Posłuchaj i obejrzyj Premierowo