in ,

Kim są egirls?

Chyba nikt ma wątpliwości co do tego, że TikTok kreuje trendy. Przykładem na to jest między innymi zdziwienie całego świata muzyki, gdy popularna na TikTok azjatycka piosenka dla dzieci „Baby Shark” znalazła się w pierwszej 40-stce notowania Billboard. Tym razem jednak aplikacja wykreowała zupełnie nowy trend, a właściwie nową społeczność, czyli egirls. 

TikTok jest wciąż aplikacją na której dominuje młode pokolenie, które nie jest już zainteresowane Facebookiem czy Twitterem, ale … uwielbia Instagram. To nie tylko miejsce kreatywności, ale także miejsce w którym każdy może podkreślić swoją osobowość. Nikogo więc nie dziwią narodziny nowej społeczności internetowej, czyli egirls, która swój początek ma właśnie na TikToku.

 

Jak wyglądają egirls?

Makijaż jest najbardziej charakterystyczną częścią wyglądu egirls. Znakiem rozpoznawczym internetowych dziewczyn jest gruby czarny eyeliner. Egirls podkreślają nim powieki oraz rysują małe serduszka, kropki lub literki x pod oczami. Ważnym elementem jest również wyraźny rumieniec. Egirls malują usta błyszczącą lub ciemną matową szminką. Jeżeli chodzi o włosy to najpopularniejszą opcją są dwa różne kolory włosów, które przechodzą w inny kolor równo na środku. Dziewczyny często również robią sobie dwa kucyki.

Kim są egirls?

To przede wszystkim dziewczyny, które znają internetowe trendy. Mam tu na myśli viralowe tańce, internetowe memy i challenge z TikToka, bo to właśnie na tej aplikacji postała fabryka egirls dosłownie i w przenośni. Jeden z ostatnich trendów aplikacji chińskiego właściciela ByteDance to nagranie filmu w którym zwykła dziewczyna przechodzi przez drzwi i staje się egirl. Jednak samo określenie nie pochodzi z TikToka. Sformułowanie egirl powstało w 2013 roku i określało dziewczyny, które polowały graczy internetowych.

Egirls jako społeczność

Egirls stworzyły silną społeczność, która istnieje nie tylko na aplikacji TikTok. To coś więcej niż chwilowy trend, a potwierdza to fakt, że dziewczyny spotykają się po za aplikacją, która je połączyła. Co więcej egirls są bardzo widoczne w samej aplikacji, co dodaje ciekawości profilom dziewczyn.

 

 

Roksana Węgiel zaśpiewała na gali Bestsellery Empiku 2018! – Niesamowity występ na żywo!

TikTokowscy: Jak się wybić na TikToku?? cz. 1