in ,

Jak zdobyć Pierwszych followersów na TikTok

Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę na Tiktok to ten poradnik jest dla Was. Przedstawię w nim podstawowe, ale za to nadal skuteczne metody zdobycia pierwszych obserwujących na TikTok.

Tiktok to dawne Musically – Globalna społeczność Twórców Video, które swoje korzenie ma w sercu Azji. Na TikToku górują krótkie formy Video max do minuty, a preferowany czas Video na TikToku to 15 sekund. Czy to krótko? W porównaniu do Youtube, owszem, ale na TikToku to wystarczający czas na pokazanie ciekawych rzeczy i talentów. W tym poradniku nie skupimy się na tehchnikach jak powinno wyglądać Twoje video aby było ciekawe. W tym poradniku skupimy się na miejscach gdzie warto zareklamować swoje video na Tiktoku.

Jak zdobyć Pierwszych followersów na TikTok

Tagi i Challenge na TikTok

Tagi i związane z nimi wyzwania (challenge) to najstarsza, a nadal najskuteczniejsza metoda wypromowania się na TikToku. Możliwości do wypromowania się przez tagi mamy bez liku ponieważ w tygodniu TikTok Polska organizuje przynajmniej kilka nowych wyzwań, a to całkiem sporo, żeby się szybko wybić. Rozróżniamy tagi sportowe, taneczne, muzyczne, talentowe, kosmetyczne i związane z konkretnymi wydarzeniami. Listę aktualnych promowanych tagów na TikToku znajdziemy w zakładce wyszukiwarki.

DLA CIEBIE TikTok

To tajemnicza zakładka do której wszyscy TikTokerzy ze swoimi filmikami chcą się znaleźć! W tej zakładce, którą jako preferencyjną ma ustawioną większość użytkowników TikToka może znaleźć się każde polecane/promowane przez TikTok video bez potrzebny obserwowania konkretnej osoby, dlatego wszyscy biją się zawsze o oto jak się do niej dostać. My już zdradziliśmy co nieco na ten temat i to wszystko możecie znaleźć w tym Poradniku: JAK DOSTAĆ SIĘ DO „DLA CIEBIE” NA TIKTOK

Jeśli nasze Video dostanie się już do tej zakładki możemy liczyć na boost kilkutysięcy lajków od prawdziwych fanów TikToka, to wszystko jest możliwe do zdobycia o ile nasze video jest fajne i atrakcyjne dla Widzów.

PISZ CIEKAWE KOMENTARZE U POPULARNYCH TIKTOKERÓW

Aby zostać dostrzeżonym pisz ciekawe komentarze u znanych Tiktokerów! Jeśli Twój komentarz jest ciekawy możesz liczyć na aprobatę innych fanów danego TikTokera, którzy z chęcią zaserduszkują twój komentarz. Tym samym Twój komentarz wyląduje na górze komentarzy, a Ty dzięki temu możesz liczyć na kilka dodatkowych odwiedzin Twojego profilu. Dodatkowo ten sposób pomoże Ci w dostrzeżeniu Ciebie przez Twojego ulubionego TikTokera.

NAGRYWAJ DO MODNYCH PIOSENEK NA TIKTOKU

To kolejna zaraz po tagach najskuteczniejsza metoda pozyskania pierwszych obserwujących na TikToku. Podobnie jak Tagi również piosenki mają swoje zakładki, dzięki którym możemy podejrzeć Twórców, którzy nagrali TikToki pod daną piosenkę. Dodatkowo piosenki wzięte z playlisty Trending w katalogu muzyki TikTok są brane pod uwagę przy wyborze polecanego video przez TikTok. Nagrywaj dużo TikToków do modnych piosenek, które co dopiero trendujący (zdobywają viralowo popularność) na Tiktoku.

NAGRYWAJ DUETY ZE ZNANYMI TIKTOKERAMI NA TIKTOK

Dzięki specjalnej opcji w TikToku możesz dograć się do popularnego TikTokera! Dzięki temu możesz zostać przez danego Twórcę zauważony, ponieważ dostanie on powiadomienie o tym, że nagrałeś/aś duet do jego/jej video. TikTok poleca nagrywanie jednego duetu na tydzień.

 

Jarek Kostrzewa

Written by Jarek Kostrzewa

Związany z branżą social media od ponad 10 lat. Konsultant wielu artystów, youtuberów, influencerów i Tiktokerów w zakresie budowania społeczności w internecie.

HOTEL TRANSYLWANIA 3 Zaskakujący duet! Edyta Górniak & Roxie z utworem”Zatrzymać Chwilę”

O!błędne Dyktando - FINAŁ NA ŻYWO

O!błędne Dyktando – FINAŁ NA ŻYWO